Dlaczego mleczko pszczele jest zalecane osobom powyżej 50 lat?

• Problemy układu nerwowego i krwionośnego
• Cukrzyca
• Problemy stawów i kości
• Zmęczenie i sen
• Inne typowe schorzenia osób starszych

Problemy układu nerwowego i krwionośnego

Mleczko pszczele jest idealną substancją odżywczą dla osób, które mają problemy z sercem, układem krwionośnym, nerwowym, a także dla osób po udarze.

Dr. R. Allen w swojej książce pod tytułem The Royal Jelly Miracle pisze, że terapia mleczkiem pszczelim wpływa uspokajająco na osoby w podeszłym wieku. Mleczko pszczele równoważy system nerwowy.

Podczas stosowania mleczka pszczelego u chorych cierpiących na zaburzenia krążenia krwi stwierdzono, że pozytywnie wpływa na przepływ krwi do mózgu. Przy zaburzeniu funkcji mózgu, zauważalna poprawa może już nastąpić w ciągu 10-14 dni.

Mleczko pszczeleZwiększona porcja mleczka pszczelego może pomóc przy dolegliwościach mózgu wywołujących sklerozę, paraliż. Wykorzystywane jest także w razie częściowej lub całkowitej utraty zdolności mówienia.

 

Stosowanie mleczka pszczelego w przypadku cukrzycy

Mleczko pszczele poprawia tolerancję glukozy przez organizm. Ostatnie badania wykazały, że słaby metabolizm cukrów przyśpiesza proces starzenia, szczególnie w przypadku komórek mózgowych. Zbyt wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić u osób starszych do wielu problemów neurologicznych.

Przy stosowaniu mleczka pszczelego podczas zaburzeń krążenia u cukrzyków, stwierdzono, że wyrównało poziom cukru we krwi a zawartość cukru w moczu zniknęła. Nie zauważono żadnych efektów ubocznych. Mleczko pszczele wspomaga pracę trzustki, jest odpowiedzialne za produkowanie insuliny. Redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne spowodowane cukrzycą.

Wykorzystanie mleczka przy problemach kości i stawów

Artroza jest to choroba zwyrodnieniowa stawów. Ryzyko zachorowania znacznie wzrasta u osób powyżej 50 roku życia. Choroba ta obniża sprawność fizyczną, najmniejsze ruchy w codziennym życiu mogą stać się trudnością.

Mleczko pszczele nie tylko hamuje ten proces, ale również może pomóc w regeneracji chrząstek stawowych, zmniejszając stan zapalny i ból. Mleczko pszczele może być spożywane zarówno w celu zapobiegania, jak i wsparcia leczenia.

Głównym składnikiem tworzącym chrząstki jest kolagen. Kolagen jest to główne białko tkanki łącznej, które nadaje chrząstce lekkość, wytrzymałość oraz elastyczność. Dzięki kolagenowi chrząstka jest w stanie wytrzymać wysokie ciśnienie, nie złamie się, tylko ulegnie deformacji. Mleczko pszczele jest bogate w kolagen, dlatego korzystnie wpływa na strukturę stawów i chrząstek.

Ponadto mleczko pszczele bardzo dobrze wpływa na osteoporozę. Pobudza również pracę jajników, wspomagając tym samym produkcję estrogenów, których brak powoduje osteoporozę głównie u pań powyżej 45. roku życia.

Wróć do góry strony Zobacz ceny

Mleczko pszczele właściwości

Mleczko Pszczele ceny
Mleczko Pszczele 100g 197 zl
Mleczko Pszczele 40g 97 zl
Mleczko Pszczele 225g 371 zl
Mleczko Pszczele 25g 67 zl
Ceny produktów

Opinie, mleczko pszczele Opinie klientów

Hajdú Krisztina Budapest
Spożywanie mleczka pszczelego było i jest dla mnie wielką przyjemnością. Ciągle byłam zmęczona i cierpiałam na zapalenie stawów. Nie wierzyłam, że mleczko pszczele jest w stanie zapobiec moim dolegliwościom, ale tak się stało. Dzięki mleczku mam bardzo dużo energii. Moja wytrzymałość znacznie wzrosła po pierwszym tygodniu stosowania. Przygotowuję z niego od czasu do czasu również maseczki.
Więcej opinii »

2009 - 2021 © MleczkoPszczele.com